Ruszyli. Chcą się zmienić, chcą zawalczyć o nowych siebie. O nowe życie. 

Gdy powstawał w mojej głowie pomysł na utworzenie grupy wsparcia osób z problemem nadwagi, wiele osób kręciło głową, że to się nie uda. Grymas krzywdy zbiorowej, no bo niby jak Ci, którzy dzień w dzień trują swoje ciało produktami FAT, chcą być FIT?

Sami fundują sobie nadbagaż kilogramów, sami na własne życzenie.  PRAWDA. Sami też „nie trenują”, „nie piją za dużo wody”, „nie dbają o jedzenie” – pogubili się, zatracili w pracy i zapomnieli o sobie, wychodzą z chorób, zrazili się do trenerów/ siłowni. Warto by też powiedzieć, że wielu z Nas/Was było w tym samym punkcie z tym, że genotyp lub po prostu czerwona lampka nad głową (rodzina/zdrowie) pozwoliły albo szybko stracić kilogramy, albo naprowadziło Was na odpowiednie tory.

Jestem obserwatorką świata, a to pewnie przez ukończone studia. Nauki o społeczeństwach nauczyły mnie jednego – zanim oceniam podglądam/ obserwuję/ szanuję/ nie oceniam/ znajduję rozwiązania.

Praca trenera personalnego wykazują aktywność dla zaobserwowanych zdarzeń. 

Praca zawodowa w różnych placówkach sportowych w Bielsku – Białej dała/daje mi możliwość oceny grup trenujących oraz ich zachowań. Dbają o siebie osoby, które wcale nie potrzebują wylewać siódmych potów na bieżni. Trenują Ci, którzy prezentują formę zawodniczą. A  GDZIE CI  DLA KTÓRYCH SPORT WYNALEZIONO? GDZIE TE OKRĄGŁE TWARZE? Wiele osób, które spotkałam na swojej drodze zmieniło siebie i każda z nich ma nowe życie. Dlaczego więc nie dać szansy i nie nauczyć innych takiego życia?

I nawet jeżeli medal ma 2 strony, nawet jeżeli praca z osobami o nadwyżce kilogramów nie będzie łatwa – to ja chcę, bardzo chcę i wierzę, że moja  energia i IRONia pozwoli na realizację planu. I tak już na marginesie:

BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE TE 6 OSÓB REALIZUJE MÓJ PROGRAM. PODZIELENI NA 2 GRUPY, BĘDĄ WAŻYĆ KILOGRAMY, BĘDĄ SIĘ WSPIERAĆ, BĘDĄ PRZYKŁADEM DLA INNYCH. DZIĘKUJĘ KAROLINA K. , ZA POMOC W URUCHOMIENIU GRUPY.

Mawiałam, że ludzie się nie zmieniają – „odszczekuję”, się zmieniają – na lepsze !

FITFAT  PONIEDZIAŁKI 19:00/ ŚRODY 20:00.

 

 

 

Podaj ten wpis światu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email