Szczęśliwa 13…

Miał być wpis we wtorek, ale jak to czasem w życiu bywa, dałam się Wam za sobą stęsknić ;-).

Spieszę z inspiracją prawie trzynasto kilometrowej trasy, która wiedzie z Wilkowic na Małą Górkę, a dalej w kierunku Magurki Wilkowickiej i Chatki na Rogaczu. Pętla, która rozpoczyna swój szlak asfaltem, tylko z pozoru wygląda na łatwy trening. Czarny szlak, którym rozpoczyna się deptanie, zaskakuje mokradłami i śliskimi, wąskimi podejściami. Jest to trasa, którą charakteryzuje niewielka suma podejść (SUUNTO 547m) na dystansie ok 6,3 km. Początek bez widoków, bez stromizm i bez technicznych zabaw. Ciekawie robi się tuż za 7 km, gdzie zejście dół jest już bardzo mocno wymagające. W skali 1-5, z uwagi na drugą połowę, daję pętli 3,5-4 pk.

Osoby chętne na wyprawę rodzinną powinny przeanalizować możliwości wszystkich osób i w najgorszym razie po osiągnięciu szczytu na Magurce, sugeruję tą samą drogą (czarnym szlakiem) zejść w dół do Wilkowic. Będzie to wówczas ok 11 km spacer na 2,5-3h – szlak, którego należy się trzymać to czerń i błękit.

Opcja dla biegaczy, którzy mają apetyt na techniczny trening z elementami zbiegów polecam zrobić w kolejności WILKOWICE GÓRNE – MAŁA GÓRKA -MAGURKA WILKOWICKA – WILKOWICE GÓRNE. Jeśli jednak kładziecie priorytet na siłę biegową w podbiegach, to odwróciwszy pętle WILKOWICE – CHATKA ROGACZ – MAGURKA – WILKOWICE, będziecie mieli taką orkę na dystansie ok 4 km, że uratuje Was tylko kąpiel w pobliskim strumyku :D.

OPIS SKRÓCONY:

TREKKING Z TECHNICZNYM STROMYM ZEJŚCIEM:

  • 6 km podchodzi się pod górę – szlaki czarny i niebieski.
  • 3,8 km ostro i technicznie zbiega się w dół – szlaki niebieski, czarno/czerwono/żółty, czarny.
  • 3 km – o ile poddamy się na mokradłach i zejdziemy na asfalt, trzeba będzie dolecieć już po twardym.
  • czas podejścia ok 90 min, czas zejścia 52 min, liczone bez przerwy na piwo w schronisku.

Będę się upierała, że nie zawsze trzeba jechać na Babią Górę, żeby odpocząć od codzienności. Fajne widoki i możliwości treningu mamy tuż za rogiem.

Ahoj.

Podaj ten wpis światu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email